Jak číst Aukční List

Obsah:

Jak číst Aukční List
Jak číst Aukční List

Video: Jak číst Aukční List

Video: Jak číst Aukční List
Video: Jak dát nabídek na Aukru, html aukce šablony , šablony Aukro 2024, Smět
Anonim

V Rusku jsou japonská auta velmi žádaná, protože jsou dostatečně „čerstvým“cizím automobilem pro naše silnice a podmínky. Je však nutné pečlivě vybrat nové vozidlo, protože předchozí majitel není vždy opatrný a opatrný. V takovém případě musíte odkázat na aukční list, který obsahuje všechny potřebné informace o stavu vozidla.

Jak číst aukční list
Jak číst aukční list

Je to nutné

aukční list

Instrukce

Krok 1

Vezměte si aukční list, který dostanete při prodeji vozidla. Před dražbou v Japonsku obsahuje tento dokument základní informace o technickém stavu vozidla a jeho vybavení a poznámky jako poškození a škrábance na karoserii. Na základě těchto informací se stanoví cena automobilu.

Krok 2

Přečtěte si základní informace o prodeji a samotném vozidle. Objevují se na horním řádku aukčního listu. První a druhé pole označují datum, město a číslo aukce. Poté následuje název vozidla a jeho karoserie. V poli 5 je vyznačeno označení typu přenosu a posunutí motoru. V tomto případě znamená FA a CA automatiku a F5 a C5 jsou manuální pohon s ovládáním podlahy a sloupku řízení. Celkový počet najetých kilometrů automobilu je uveden v poli 6, je zde také vyznačeno poslední datum údržby. V poli 10 je uvedena aukční cena s počáteční cenou níže a konečnou cenou nahoře.

Krok 3

Zjistěte známku aukce pro tělo. Tyto informace se nacházejí v pravém horním poli aukčního listu. K označení hodnocení se používají alfanumerické indexy. Pokud je auto nové nebo s nízkým počtem najetých kilometrů a je ve vynikajícím stavu, je uvedeno S. Pokud bylo vozidlo při nehodě a bylo obnoveno pojišťovnou, je uvedeno A nebo R a stupeň opravy je charakterizovaná postavou. Vynikající stav je označen jako 6, dobrý 5 atd. Na 0, což znamená vážné poškození nebo prodej vozidla za náhradní díly.

Krok 4

Zkontrolujte vozidlo, zda není poškozené. Chcete-li to provést, podívejte se na rozšířené rozložení ve spodní části aukčního listu. Označení A charakterizuje škrábance a číslo charakterizuje jeho velikost. E znamená dolíčky, U znamená důlky. Písmeno W označuje, že byly provedeny práce na těle, a písmeno X, že je nutné vyměnit část těla. S označuje rez a C označuje hnilobu.

Doporučuje: